Miraç isminin anlamı nedir?

1. Merdiven. 2. Göğe çıkan Erkek ve kadın adı olarak kullanılır. Hz. Muhammed (s.a.s)'in göğe çıktığı gece ki, Recep ayının 27'sine rastlayan kandil gecesidir. O gecede 5 vakit namaz farz kılınmıştır.

Miraç ismi kuranda geçiyor mu?

Miraç ismi kuranda geçiyor.

Miraç ismi son yılların en popüler isimlerindendir.

Miraç ile uyumlu isimler

Yamaç Miraç Turaç Kıraç Doğaç Aytaç Boğaç Yalmaç Tabgaç Siraç Ertaç Sertaç Bağdaç Ulaç Dilmaç Ortaç Aykaç Babaç Yalvaç/Yalavaç Yalavaç Yalvaç Erandaç Saraç Nurtaç Sıraç

Miraç ismi hakkında genel bilgiler:

Miraç, kayıtlarımıza 4369. isim olarak eklenmiştir. Miraç, erkek çocuklarına konmaktadır ve "1. Merdiven. 2. Göğe çıkan Erkek ve kadın adı olarak kullanılır. Hz. Muhammed (s.a.s)'in göğe çıktığı gece ki, Recep ayının 27'sine rastlayan kandil gecesidir. O gecede 5 vakit namaz farz kılınmıştır." anlamına gelmektedir. Kayıtlarımıza göre Miraç ismi kuranda geçiyor görünüyor ancak siz yine de islami kaynaklardan araştırınız. Ayrıca Miraç isminin anlamına en son 11.06.2021 13:01 tarihinde bakılmış ve bugüne kadar 1788 kez anlamına bakılmıştır.

Bu sitede yer alan bilgilerin bilimsel bir dayanağı olmayıp, kaynak anonimdir. Bu bilgilerin kullanımının sonuçlarından site yönetimi sorumlu değildir.