Debernuş isminin anlamı nedir?

Ashab-ı kehf´den - 7 uyurlar´dan biri. Efsus ya da Yarpuz denilen bir şehirde Dakyanus (Dakyus) adındaki zalim hükümdar, halkı kendisine ve putlarına tapmaya zorlar. Allah´ın varlığına ve birliğine inanan birkaç genç ise gizlice ibadet ederek bu zalimin buyruğu dışına çıkar.Bunu haber alan Dakyanus´tan kaçan gençler, yolda kendileri gibi inançlı bir çobana rastlar. Çobanın bildiği ve yanında su olan bir mağaraya sığınan yedi kişi, burada uykuya dalar. Bu konu Kuran’da kehf suresinde geçmektedir. Debernuş , bu 7 kişiden birinin ismidir.

Debernuş ismi kuranda geçiyor mu?

Kayıtlarımıza göre Debernuş ismi kuranda geçmiyor.

Debernuş ile uyumlu isimler

Mernuş Debernuş Kefeştatayyuş Şazenuş Yunus Durmuş Ukuş Övüş Orkuş Göğüş Feramuş Üngörmüş Doğuş Mebus

Debernuş ismi hakkında genel bilgiler:

Debernuş, kayıtlarımıza 3196. isim olarak eklenmiştir. Debernuş, erkek çocuklarına konmaktadır ve "Ashab-ı kehf´den - 7 uyurlar´dan biri. Efsus ya da Yarpuz denilen bir şehirde Dakyanus (Dakyus) adındaki zalim hükümdar, halkı kendisine ve putlarına tapmaya zorlar. Allah´ın varlığına ve birliğine inanan birkaç genç ise gizlice ibadet ederek bu zalimin buyruğu dışına çıkar.Bunu haber alan Dakyanus´tan kaçan gençler, yolda kendileri gibi inançlı bir çobana rastlar. Çobanın bildiği ve yanında su olan bir mağaraya sığınan yedi kişi, burada uykuya dalar. Bu konu Kuran’da kehf suresinde geçmektedir. Debernuş , bu 7 kişiden birinin ismidir." anlamına gelmektedir. Kayıtlarımıza göre Debernuş ismi kuranda geçmiyor görünüyor ancak siz yine de islami kaynaklardan araştırınız. Ayrıca Debernuş isminin anlamına en son 03.08.2021 08:23 tarihinde bakılmış ve bugüne kadar 2300 kez anlamına bakılmıştır.

Bu sitede yer alan bilgilerin bilimsel bir dayanağı olmayıp, kaynak anonimdir. Bu bilgilerin kullanımının sonuçlarından site yönetimi sorumlu değildir.