Balhan isminin anlamı nedir?

Bal gibi tatlı ve cana yakın hükümdar.

Balhan ismi kuranda geçiyor mu?

Kayıtlarımıza göre Balhan ismi kuranda geçmiyor.

Balhan ile uyumlu isimler

Efehan Han Pirhan Orhan Bedirhan Saruhan Tuğhan Dağhan İlhan Berhan Kutluhan Batuhan Cengizhan Oğuzhan Alphan Turhan Korhan Atahan Dorukhan Kuthan Buğrahan Süphan Kırhan Metehan Yiğithan Ayhan Batuğhan Günhan Ümithan Erhan Burhan Birhan Mengühan Cihan Serhan Arıhan Şahan Emirhan Bakırhan Bayhan Demirhan Özhan Kayıhan Çelikhan Alihan Mançuhan Kayahan Ceyhan Yahşihan Rayıhan Doğaç Han Özilhan Melikhan Balhan Polathan Tunahan Işıkhan Güçhan Denizhan Gökhan Mutluhan Tümhan Güçlühan Sağhan Uluhan Taşhan Boğaçhan Egehan Timurhan Yağızhan Başhan İstemihan Durhan Ferhan Gürhan Karhan Yurdahan Kılıçhan Şerefhan Uğurhan Odhan Karahan Adahan Talayhan Fezahan Sayhan Koçhan Resulhan Sarphan Kadrihan Borahan Güçlükhan Mutlukhan Doğuhan Yılhan Bahadırhan Acahan Ulaçhan Öztarhan Adilhan Kerimhan Bağışhan Abılayhan Urhan Tolgahan Kutluğhan Taluyhan Karlukhan Torhan Yavuzhan Uçhan Yalazahan Şahinhan

Balhan ismi hakkında genel bilgiler:

Balhan, kayıtlarımıza 1290. isim olarak eklenmiştir. Balhan, erkek çocuklarına konmaktadır ve "Bal gibi tatlı ve cana yakın hükümdar." anlamına gelmektedir. Kayıtlarımıza göre Balhan ismi kuranda geçmiyor görünüyor ancak siz yine de islami kaynaklardan araştırınız. Ayrıca Balhan isminin anlamına en son 02.08.2021 21:09 tarihinde bakılmış ve bugüne kadar 1621 kez anlamına bakılmıştır.

Bu sitede yer alan bilgilerin bilimsel bir dayanağı olmayıp, kaynak anonimdir. Bu bilgilerin kullanımının sonuçlarından site yönetimi sorumlu değildir.